Łazienka jest dzisiaj nie tylko pomieszczeniem sanitarnym ale stanowi również strefę komfortu i relaksu. O ile ten ostatni aspekt kojarzy się najczęściej z zażywaniem gorących aromaterapeutycznych kąpieli w wannie, nie w każdej łazience znajdzie ona odpowiednie zastosowanie. Dlatego aby nadać łazience odrobinę nowoczesności oraz zmniejszyć swoje rachunki za wodę, czas na prysznic.
Prysznic nie tylko w małej łazience
Kojarzony zawsze z wyborem ze względu na małą przestrzeń zupełnie zmienia swój charakter gdy zastosujemy kabinę walk-in, która stanowi wolne wejście pozbawione zamykanych drzwi. Jest to dogodne rozwiązanie zwłaszcza dla domu, w którym mieszkają starsze osoby poruszające się za pomocą balkoniku, w takim przypadku nie montujemy brodziku, natomiast mamy do dyspozycji montaż bez progowy zapobiegający problemom z wejściem. Obowiązkowa jest jedna boczna szklana tafla jednolita lub stanowiąca modny efekt z wtopioną czarną kratką.
Luxfery wokół prysznica
Również ciekawym zastosowaniem mogą okazać się wracające do łask w ogromnej gamie kolorów luxfery. Jeśli jednak zdecydujemy się na taflę z czarnymi wkładkami koniecznie należy pamiętać o odpowiedniej armaturze, a najbardziej o bateriach, które również należy dobrać w szlachetnej matowej czerni. Jeśli jednak chcemy osiągnąć modny efekt, w takim razie koniecznie należy pamiętać o szmaragdowym kolorze ściany. Można tutaj zastosować farbę lateksową przeznaczoną do łazienek, lub płytki ceramiczne. Aby uzyskać relaksujący klimat do szmaragdu konieczne są złote dodatki. Tutaj najlepiej sprawdzi się wielkie lustro w złotej ramie, które oprócz oryginalnego wyglądu optycznie powiększy nasze pomieszczenie. Oczywiście wybierając tę kompozycję nie wolno zapominać o złotych bateriach i deszczownicy.
Prysznic we wnęce
Najlepszym miejscem na umieszczenie prysznica jest wnęka, której minimalna szerokość to 80 cm. Jeśli mamy do dyspozycji część z narożnikiem, będzie ona idealnym miejscem do stworzenia kabiny typu walk-in, dodając tylko jedną ściankę. Zdarzają się przypadki, że ze względu na konstrukcję budynku niemożliwy jest montaż natrysku bez progu. Wtedy można zastosować brodziki z niskim rantem i szklaną zabudową. Dzięki temu podkreślimy ponadczasowe wzornictwo widocznych płytek ceramicznych.
Wanna z prysznicem – jaka bateria?
Jeżeli jesteśmy posiadaczami wanny i nie chcemy z niej rezygnować możemy ją odmienić za pomocą postawienia na połowie jej boku szklanej tafli, która stworzy barierę dla wody, natomiast na ścianie zamontować zestaw prysznicowy z deszczownicą. Warto zwrócić uwagę na rodzaj wybieranej baterii. Korzystnym wyborem jest bateria termostatyczna, która precyzyjnie wyreguluje temperaturę wody. Warto również zaopatrzyć się w maty antypoślizgowe, niezależnie od tego czy docelowym miejscem kąpieli jest wanna, czy prysznic.
Budowa prysznica – na co zwrócić uwagę
Przystępując do prac montażowych zawsze należy pamiętać o odpowiednich spadkach i sprawdzeniu uszczelnienia podłogi nie tylko pod prysznicem, ale w cały pomieszczeniu. Inwestując w nowoczesne systemy odpływowe będziemy mieli pewność, że nie wymagają one głębokiego kucia. Zawsze należy sprawdzić plany instalacji wodnokanalizacyjnej, zwłaszcza w bloku aby uniknąć zalania sąsiadów. Nie przeceniajmy swoich możliwości, w trudnych sytuacjach warto pozostawić prace instalacyjne odpowiednim fachowcom.