Ceramic Style

Dom, Wnętrze, Budownictwo

Budownictwo

Komu zlecić malowanie ciągnika?

Komu zlecić malowanie ciągnika?

Malowania maszyn rolniczych najczęściej odbywa się techniką proszkową. Służy ona do szybkiego i równomiernego pokrycia różnych powierzchni. To efektywna metoda, która sprawdza się w różnych branżach. Malowanie ciągnika ma nie tylko cel estetyczny.  W tym wypadku niezwykle istotna jest również funkcjonalność rozwiązań. Traktory narażone są bowiem na działanie szeregu różnych czynników szkodliwych takich jak ziemia, piasek, substancje chemiczne czy trudne warunki atmosferyczne. To sprzyja korozji i uszkodzeniom. Malowanie maszyn rolniczych wymaga więc odpowiedniej farby, techniki oraz zachowania procedur, aby uzyskać trwały i estetyczny efekt.

Usługi malowania maszyn rolniczych

Nowoczesne farby do maszyn rolniczych pozwalają uzyskać trwałe i odporne powłoki. Warto pamiętać o tym, że są one stale narażone na uszkodzenia mechaniczne, tarcie oraz działanie szkodliwych czynników. Do malowania ciągnika używa się specjalistycznych farb zarówno na powierzchniach eksponowanych, jak i na tych ukrytych. W tym drugim przypadku ważnym aspektem będzie oczywiście ochrona przed korozją. Do malowania maszyn rolniczych można używać emalii alkidowych. To inaczej farby olejne, które są tanie i szybko się je kładzie. Z drugiej strony są mniej trwałe, więc nie sprawdzają się na tych elementach, które są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Taka warstwa może być także nieestetyczna. Malowanie traktora przeprowadzać można także z wykorzystaniem emalii na bazie żywicznej. To farby akrylowe i epoksydowe lub farby poliuretanowe. Są zdecydowanie bardziej odporne i dają dużo lepszy efekt estetyczny. Poza tym coraz częściej do malowania ciągnika wykorzystuje się też chlorokauczukowe farby. To specjalistyczne propozycje, które chronią metal  przed działaniem czynników atmosferycznych, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odpryski. Poza tym dłużej zachowują połysk i intensywność kolorów, a to sprawia, że maszyny się lepiej prezentują.

Profesjonalne malowanie maszyn rolniczych

Renowację maszyn rolniczych zaczynamy zawsze od odpowiedniego przygotowania. Należy stworzyć optymalne warunki, by powłoki utrzymały się przez dłuższy czas. Zaleca się  malowanie traktora przeprowadzać przy temperaturze od 15 do 25°C oraz wilgotności, która jest nie większa niż 80%. Warto również pamiętać o tym, że farba do ciągnika ma wiele zastosowań, więc zawsze należy dopasować konkretny  produkt do potrzeb. Wówczas warstwa farby zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Tu szczególnie istotna będzie ochrona przed czynnikami chemicznymi oraz substancjami biologicznymi różnego rodzaju. Poza tym należy odpowiednio ułożyć kolejne warstwy i przygotować powierzchnię do malowania. Za pomocą papieru ściernego należy ściągnąć stare powłoki malarskie. Powinniśmy zmatowić podłoże, zanim przystąpimy do nałożenia dwóch warstw podkładu. Takie zagruntowanie stanowi bardzo dobrą bazę do dalszych prac.

Malowanie traktora na zamówienie

Specjaliści przy tym zalecają, by przy malowaniu ciągnika wykorzystywać produkty z jednej serii danego producenta, ponieważ wówczas mamy pewność, że one ze sobą dobrze współpracują. Dostępne są różne techniki, które należy dopasować do konkretnych potrzeb. Chodzi tu zarówno o to, w jaki sposób ściąga się warstwy poprzedniej farby i oczyszcza się powierzchnię, ale również o to, jakich specjalistycznych produktów użyjemy, ile warstw i jaką techniką zostanie położonych. To pozwala uzyskać efekt o dużej odporności oraz wyjątkowej estetyce.

Udostępnij